Životní styl zaměřený na zdraví

Dnešní doba je přehnaně rychlá. Práce, neustálé vysoké nasazení, lpění na výsledcích. To všechno se odráží na našem těle. Ať to je v první řadě neschopnost spalovat tuk, nekonečná únava, problémy se spánkem. Stres samotný je jedním z hlavních spouštěčů moha nemocí. A ještě když k tomu přihodíte špatnou stravu, je to cesta do pekel. Pokud i Vás trápí přehnaný stres tak správný pohyb, vyvážená strava a příroda je velikým lékem.

Naše priorita je zdraví. A tak ho každodenně musíme opečovávat ze všech stran. Není to jen o tom, že něco odcvičíme nebo něco zdravého sníme. Důležité je, jak přemýšlíme, v jakém prostředí se pohybujeme, a jak zdavou psychiku máme. Je třeba si uvědomit, že celkové zdraví vychází z celkového životního stylu.

Zapomeňte na všechny diety, šejky a kalorické restrikce. Sic možná můžou mít rychlé výsledky, ale tyto postupy nejsou z dlouhodobého hlediska udržitelné, ani zdraví prospěšné. My Vás naučíme, jak se stravovat, vybírat si potraviny a naslouchat signálům svého vlastního těla.

U běžně pracujících klientů se soustředíme na správně vedený pohyb a zdravou stravu. Každý člověk je velice individuální, a tak je pro nás důležité si vyposlechnout jeho příběh a pak dále na něm pracovat. Dnešními světu vláde práce za počítačem, čili sedavá s minimem pohybu. Do toho si ještě přidáme stresové prostředí v práci a přihodíme špatnou stravu. Pak se nemůžeme divit, že se cítíme špatně, jsme unavení a přibíráme na váze.

Zdravá strava = prevence proti nemocím
Zdravý pohyb = prevence proti zraněním

Cvičení u nás bereme jako PREVENCI proti zraněním. A to jak při vykonávání běžných denních aktivit, jako je sečení zahrady, odhazování sněhu nebo nošení nákupních tašek, tak při sportu a sportovní přípravě.

Naší vizí je Vás vést k lepší verzi samého sebe.


Zaměřujeme se na FUNKČNÍ TRÉNINK

Co je vlastně funkční trénink?

Funkční trénink vychází z prvků rehabilitace. Tato metoda cvičení zahrnuje koordinovaný a precizní pohyb ve fázi zrychlení, zpomalení za stabilizace středu těla. Probíhá ve 3 tělesných rovinách - je veden na bázi tlaku, tahu, dřepu, výpadu, rotace, předklonu a vzporu. Tato skladba cviků napomáhá provádět denní aktivity s vyšší výkonností a nižším rizikem úrazu. Navyšuje svalovou rovnováhu, pomáhá kloubní stabilitě a vede k prevenci zranění pohybového aparátu.